Čokoladna potica

miki miška  

član od: 15.6.2007

sporočila: 155

tema odprta - 31. okt 2007 20:33 | ogledi: 4.491 | odgovori: 2

prosila vas bi za nasvet pri peki čokoladne potice.Kadar jo počem mi vedno ,,pade,, je zelo dobra vendar grda za pogled in tudi kose se težko reže.

miki miška

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

31. okt 2007 21:07

Kaj misliš s tem, kar si napisala, da se potica drobi? Da zgornja skorja ne odstopi jo moraš napikati z iglo, preden jo daš pečt.

Predlagam ti, da za pripravo testa vzameš recept, ki je objavljen tu na kulinariki in sicer pod ime "kokosova potica". Le kakava ne daj noter namreč, tisto testo je zakon.

Morda pa pazi tudi pri tem, ko kipne: 1 x testo, potem pa še 1 x ko je namazana z nadevom. Jaz najprej namažem z raztopljenim maslom, potem dam gor nadev in zelo pazim pri zvijanju, da je res brez "praznega prostora", saj veš kaj mislim.

titta

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

1. nov 2007 0:40

Probaj delati v stilu mrzle oz. nočne potice oz. s solno-kvasno emulzijo. Meni taka potica zmeraj uspe, pa kakršenkoli nadev že ima. Vse je tu na kulinariki, malo pobrskaj, imaš tudi pluska katka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti